5 Najczęstszych Żywności Leków

No Comments

Uncategorized

Masz prawdopodobnie słyszał ostrzeżenia nie pić sok grejpfrutowy z lekarstwami cholesterolu. Jednak, to nie tylko połączenie żywności i leków, aby uniknąć. Sok grejpfrutowy może wchodzić w interakcje z innymi leki, zarówno na receptę i ponad-the-counter. I wiele innych produktów, które zazwyczaj wchodzą w interakcję z lekami też.
Steve Plogsted, SIECIOWE, PharmD, BCNSP, komisja farmaceuta kliniczny z Obsługą zasilania ogólnonarodowym children szpitala dziecięcego w Columbus, w stanie Ohio, napełnia nas na pięć produktów, które najczęściej współpracują z lekarstwami.

Soku GrejpfrutowegoSoku Grejpfrutowego

“Sok grejpfrutowy ma możliwość interakcji z lekami na różne sposoby” – mówi Plogsted. Jednym ze sposobów jest poprzez zwiększenie wchłaniania niektórych leków — jak w przypadku niektórych, ale nie wszystkich, obniżające poziom cholesterolu statyny. MedinePlus zaleca się unikać soku grejpfrutowego, jeśli przyjmujesz statyny.
Sok grejpfrutowy może również spowodować, że organizm do wchłaniania wyjątkowo leków, w wyniku czego niżej lub wyżej niż normalny poziom leku we krwi. Wiele leków wpływa w ten sposób, w tym leki przeciwhistaminowe, ciśnienie krwi leki, wymiana tarczycy leki antykoncepcyjne, soku żołądkowego, blokowanie narkotyków, i hamuje kaszel. Najlepiej, aby uniknąć lub znacznie zmniejszyć spożycie soku grejpfrutowego podczas przyjmowania tych leków.

Ale dlaczego sok grejpfrutowy i inne soki z owoców cytrusowych? Według Plogsted, sok grejpfrutowy zawiera cały klasy związków zwanych, które działają na ciało, aby zmienić właściwości tych leków. Sok pomarańczowy i inne owoce cytrusowe i soki nie zawierają te związki. Istnieją pewne obawy pomarańczy i pummelo, które są krewnymi grejpfrut.

Zielone Warzywa Liściaste

Brać leki rozrzedzenie krwi, takie jak Coumadin® (warfaryna) przeszkadzać zależnych od witaminy k czynników krzepnięcia. Zjada zbyt dużo zielonych warzyw, które są bogate w witaminę K, może zmniejszać zdolność krwi, leki przeciwzakrzepowe, aby zapobiec krzepnięcia. Ale nie musisz zrezygnować z zieleni. Problemy pojawiają się z znacznie i nagle zwiększając lub zmniejszając zużycie, tak jak to może się zmienić skuteczność leku. Więc jedz więcej zieleni w kolejnych ilościach.

Naturalny Czarny Lukrecja (Lukrecja)Naturalny Czarny Lukrecja (Lukrecja)

Według Plogsted, lukrecja — naturalny składnik, który jest używany, aby zrobić czarny lukrecji może doprowadzić do wycieńczenia organizmu potasu, powodując zwiększoną retencję sodu. Gdy w organizmie zmniejsza się ilość potasu, aktywność digoksyna, lek stosowany w leczeniu niewydolności serca, mogą być znacznie poprawione, w wyniku czego serce nie jest prawidłowo bije.
Lukrecja również może zmniejszyć skuteczność leków na wysokie ciśnienie krwi. I osoby biorące Coumadin® (warfaryna), należy wziąć pod uwagę, że lukrecja może złamać leku, co prowadzi do wzrostu mechanizm krzepnięcia krwi w organizmie.
Nadmierna ilość naturalnych lukrecji należy unikać podczas przyjmowania tych leków. Jednak, Plogsted zauważa, że sztucznie aromatyzowana czarny lukrecji nie zawiera lukrecji i nie budzą niepokoju.

Zamienniki Sól

Konsumenci biorący digoksyny w niewydolności serca i inhibitory ACE przy podwyższonym ciśnieniu krwi należy być ostrożnym z solą substytutów, które najczęściej zastąpić sód potas. Wraz ze wzrostem spożycia potasu, skuteczność digoksyny może być zmniejszona w wyniku niewydolności serca. I tych, którzy przyjmują inhibitory ACE, mogą zobaczyć znaczny wzrost poziomu potasu we krwi, ponieważ leki te zwiększają potasu.
“Nie ma prawdziwej potrzeby, aby unikać substytutów soli, choć należy zachować ostrożność podczas korzystania z produktu” – mówią Plogsted. “Jeżeli konsument upośledzoną funkcją nerek, powinni omówić stosowanie substytutów soli z lekarzem”.

Tyraminą Zawierających ProduktówTyraminą Zawierających Produktów

Wysoki poziom we krwi aminokwasy tyraminy może powodować wzrost ciśnienia krwi. Niektóre leki przeszkadzają podział tyraminy, w tym inhibitory monoaminooksydazy (Mao), które leczą depresję, leki stosowane w leczeniu objawów choroby Parkinsona. Plogsted radzi tym, kto bierze te leki, aby uniknąć tyraminę produkty bogate. Lista jest bardzo długa i obejmuje, ale nie ogranicza się do: czekolada, wieku, dojrzałych serów, wędzonym i utrzymanym/sfermentowanego mięsa, hot-dogi, niektóre przetworzone mięso obiad, fermentowane produkty sojowe i piwo z Beczki (баночное i butelkowane piwo nie OK).
Po otrzymaniu recepty na nowy lek lub przyjęcia nowych ponad-the-counter leków, Plogsted doradza konsumentom zawsze czytałem leku, ostrzegawcze i ustawić je z lekarzem i/lub farmaceutą o tym, jakie jedzenie lub inne leki, należy unikać lub być zaniepokojeni perspektywą przyjęcia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *